Certyfikat FDA dla Impelli®

Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła rodzinę pomp do lewej komory serca Impella® 2.5 i 5.0 i CP jako bezpieczne i skuteczne do stosowania we wstrząsie kardiogennym występującym w wyniku ostrego zawału sercowego lub po kardiotomii. Rozszerza to listę wskazań Impelli® w Stanach Zjednoczonych, która dotychczas obejmowała przezskórne interwencje wieńcowe wysokiego ryzyka z użyciem pompy Impella® 2.5.

 

Cewniki Impella® 2.5, Impella® CP, Impella® 5.0 i Impella® LD w połączeniu z konsolą, są przeznaczone do krótkotrwałego stosowania (<4 dni dla Impella® 2.5 i Impella® CP i <6 dni dla Impella® 5.0 i Impella® LD). Mogą być wykorzystywane do leczenia wstrząsu kardiogennego, który występuje natychmiast (<48 godzin) po ostrym zawale mięśnia sercowego lub po otwartej chirurgii serca i jest rezultatem niewydolności lewej komory.

W przebiegu wstrząsu kardiogennego Impella®:

x    1. stabilizuje pacjenta hemodynamicznie,
x    2. odciąża lewą komorę serca,
x    3. zapewnia ukrwienie narządów,
x    4. pozwala na regenerację mięśnia sercowego.

 

W związku z tym Impella® jest jedynym urządzeniem typu LVAD o potwierdzonych przez FDA bezpieczeństwie i efektywności stabilizacji hemodynamicznej, które pozwala na regenerację mięśnia sercowego.