AKTUALNOśCI

07 lipca 2020
Aktualności

#NieCzekaj #IdźDoLekarza #ZdrowieNiePoczeka

Udar nie poczeka

udar objawyUdar w bardzo szybkim tempie może pogorszyć stan Twojego zdrowia oraz życia. Jego skutki, często nieodwracalne, nabierają na sile z każdą kolejną godziną.

Dlatego nie warto ryzykować i „przeczekać” ból, czy bagatelizować objawy, które jasno wskazują na wylew.

Bądź świadomy zagrożenia oraz konsekwencji i udaj się do szpitala jeśli podejrzewasz u siebie poniższe objawy.

 

Zawał nie poczeka

zawał serca objawyZawał to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia. Nierozpoznany i leczony w porę może zostawić trwałe i poważne skutki na Twoim zdrowiu.

Jeśli zauważysz u kogoś lub sam poczujesz poniższe dolegliwości, udaj się natychmiast do szpitala. Pamiętaj, że w przypadku schorzeń kardiologiczno-oddechowych liczy się czas.

Nie ignoruj objawów i dbaj o swoje zdrowie!

 

 

Idź do lekarza

Obawiasz się, że zarazisz się wirusem w szpitalu lub w przychodni? Wolisz „przeczekać” dolegliwości aż pandemia się skończy? Myślisz, że w domu będzie bezpieczniej?

Bądź świadomy większego zagrożenia. Zignorowanie nagłych i silnych symptomów pogorszenia stanu zdrowia oraz objawów zawału i udaru może przełożyć się na gorsze rokowania i zwiększenie powikłań.

Pamiętaj, że to właśnie szpital jest miejscem, gdzie zasady higieny i bezpieczeństwa są najbardziej rygorystyczne. Personel medyczny zwraca teraz szczególną uwagę na środki ochronny i skrupulatnie przestrzega międzynarodowych zaleceń bezpieczeństwa w czasie pandemii. Szpitale są odpowiednio przygotowane do leczenia pacjentów nie zarażonych, jak i zarażonych COVID-19.

Nie czekaj

Nie CzekajUczymy się żyć z wirusem COVID-19. Rzeczywistość dynamicznie się zmienia podczas okresu pandemii – codzienność, sposób wykonywania pracy, obawa o zdrowie swoje i najbliższych, przestrzeganie środków ochrony przez całą dobę.

Jednak nie zapominajmy o tym, że nie tylko wirus zagraża naszemu życiu i zdrowiu. Wiele chorób, które w porę nie zostaną rozpoznane i leczone przez personel medyczny może mieć poważny skutek dla zdrowia,  a nawet życia.

Takimi chorobami są zawał, udar oraz inne nagłe objawy czy uszkodzenia ciała, które mogą zostawić trwały ślad na Twoim zdrowiu.

Dlatego nie ignoruj objawów i skorzystaj z pomocy lekarza.

Bądź świadomy i dbaj o swoje zdrowie!