NEURORADIOLOGIA

24 kwietnia 2020
Neuroradiologia

SOFIA – skuteczna i bezpieczna aspiracja

W obliczu braku możliwości wykonywania zabiegów planowych spowodowanym zagrożeniem i rozprzestrzenianiem się COVID-19, wiele placówek działa tylko i wyłącznie w trybie „ostrym”. Zawały czy udary są przyjmowane i leczone jak dotychczas, tak by w sytuacji zagrożenia życia pomóc jak największej liczbie pacjentów.

W związku z obecną sytuacją przypominamy o rozwiązaniu, które już na dobre zagościło w większości ośrodków wykonujących zabiegi mechanicznej trombektomii – Sofia.

Sofia- cewnik aspiracyjny do dostępu dystalnego to komfort pracy oraz szybkie i sprawne wykonanie procedury, które w obliczu dzisiejszych wydarzeń jest kluczowe.

Sofia łatwo i sprawnie dociera do skrzepliny

Jest to możliwe dzięki elastyczności cewnika oraz przeniesieniu obrotu 1:1. Hybrydowy oplot i zbrojenie gwarantują odporność na zaginanie w trudnej anatomii oraz utrzymanie stałej średnicy światła cewnika.

Skuteczna i bezpieczna aspiracja

Ponieważ Sofia posiada aktualnie największą średnicę wewnętrzną w porównaniu z innymi produktami dostępnymi na rynku, może być bezpiecznie stosowana nawet w przypadku aspiracji większej skrzepliny.

„Im większa średnica wewnętrzna tipu, tym większa siła aspiracyjna.”
Hu YC, Steifel MF. J NeuroIntervent Surg
Published Online First: January 25, 2015;
doi:10.1136/neurintsurg-2014-01156

 

Zachęcamy do zapoznania się z nową możliwością skomponowania systemu z dostępną na naszym rynku Aspiration Syringe Kit do przeprowadzenia skutecznej trombektomii podczas udaru niedokrwiennego mózgu.