Stent Cre8™ EVO – nowe rozwiązanie w leczeniu szczególnie trudnych pacjentów kardiologicznych z cukrzycą

Oferta wysokospecjalistycznego sprzętu medycznego ProCardia Medical została poszerzona o nowy stent uwalniający lek – Cre8™ EVO. Powstał on w wyniku ewolucji, łącząc znane ze stentu Cre8™ technologie o udowodnionej skuteczności z nową architekturą platformy kobaltowo-chromowej. Dzięki temu stanowi rozwiązanie dedykowane do zabiegów endowaskularnych w leczeniu szczególnie trudnych pacjentów z objawami choroby wieńcowej.

 

Zastosowanie w stencie Cre8™ EVO formuły Amphilimus (połączenia leku Sirolimus z kwasami tłuszczowymi) oraz technologii abluminalnych rezerwuarów zapewnia skuteczną i precyzyjną dystrybucję leku antyproliferacyjnego do ściany naczynia. Potwierdziły to badania kliniczne, w których dodatkowo zaobserwowano lepsze wyniki leczenia u pacjentów z cukrzycą niż w populacji ogólnej. Wspomniane rozwiązania pozwalają pokonać problem oporności komórek mięśni gładkich diabetyków na leki z grupy „-limus” zapewniając ich skuteczne wchłanianie do ściany naczynia. Biokompatybilna powłoka z węgla pirolitycznego zmniejsza ryzyko wykrzepiania krwi na stencie i przyspiesza endotelizację, zwiększając w ten sposób bezpieczeństwo pacjentów. Innowacyjna architektura platformy stentu Cre8™ EVO zapewnia jego wyjątkową elastyczność, dlatego stent można skutecznie i szybko dostarczyć do zmiany nawet w przypadku bardzo krętej anatomii.

 

Dzięki połączeniu innowacyjnych technologii stent Cre8™ EVO to narzędzie dedykowane do skutecznego przywracania i utrzymywania prawidłowego przepływu w naczyniach wieńcowych szczególnie trudnych pacjentów z cukrzycą.